Politika zasebnosti

Kaj se dogaja?

Urejanje vrtička

Prvi pomladni dnevi nas vabijo na vrt. Otroci smo zavihali rokave in se lotili dela. Najprej smo odstranili plevel, razrahljali zemljo in presadili obstoječa zelišča. Med presajanjem smo z vonjem prepoznavali rožmarin, drobnjak, limonska travo, meto. Najbolj zanimivi...

več...

Bonne journée, Sončki

Slovenija v okviru programa Erasmus vsako leto gosti dijake na študijskih izmenjavah. Tako je naš vrtec gostil 4 študente iz Francije. V skupini Sončkov smo se razveselili dijakinje Pauline, ki je bila z nami 3 tedne. Predstavila nam je sistem vrtcev v Franciji, ki se...

več...

Predstavitev eksotičnih živali

Gospod Aleš iz društva Bioexo nam je prišel predstavit 5 eksotičnih živali. Prva se nam je predstavila Štefka. Štefka je madagaskarski sikajoči ščurek. Naslednji je bil šestmesečni mladiček ameriškega goša, ki še nima imena. Tretji je bil ptičji pajek z imenom Rozi....

več...

April na Zemljemerski

Skupina Pike so obiskali Slovenski etnografski muzej. Pri Klobučkih in Kapljicah smo likovno ustvarjali ob prihodu velike noči. Mehurčki pa so pomlad priklicali s pticami iz papirja. Zemljemerska ekipa

več...

Marec pri Kapljicah

V mesecu marcu so otroci izdelali majhni pozornosti za dan žena in 40 mučenikov. Pobliže so se seznanili z zvončkom in trobentico ter se naučili pesmi Mali zvonček ter Trobentica in zvonček. Barvali so cvetice in iz njih je nastal prelep šopek. Tiskali so cvetočo...

več...

Operni koncert v Vrtcu Pod gradom (Prule)

Prvega aprila smo imeli v vrtcu pravi operni koncert. To ni prvoaprilska šala. Čisto zares je k nam prišla operna pevka Marina Igritskaya. Povabili smo jo otroci z skupine Ptički, saj je ga. Marina mamica naše ptičice Arine. Z veseljem se je odzvala in s seboj...

več...

ČEBELICE SMO SADILE IN SEJALE

Pomlad je čas, ko se vračamo k naravi, in letos se nam je ponudila dobra priložnost, da pomagamo na vrtu. Na svoj vrt nas je povabila Valentinina babica, ki pravi, da se na vrtu vedno najde dovolj dela. In Čebelice smo odšle z veseljem pomagat. Vrt je bil že okopan,...

več...

Popki

Sončki smo na igrišču začeli opažati različne rože, ki so začele kukati na plan. Naučili smo se, da se še zaprtemu cvetu reče popek. Ali so na drevesu tudi popki? Odšli smo pogledat. Ugotovili smo, da so na drevesu drugačni popki. Kaj bo zraslo iz njih? Listi seveda....

več...

POMAHAJMO PO SLOVENIJI

V letošnjem šolskem letu sodelujemo v projektu Pomahajmo po Sloveniji, v katerem sodelujemo z vrtcem iz Vidma pri Ptuju Skozi celo šolsko leto raziskujemo različne teme v okviru programa Pet prstov: palec-To sem jaz, kazalec-To je moja družina, sredinec-To je moj...

več...
Dostopnost