Jedilni list – II. starost

Ajdov kruh (1), skutni namaz z bučnimi semeni in oljem (1), kakav (7), čaj

Grahova juha, zelenjavna rižota, sir (7), paradižnik v solati

Malica

Grški jogurt (1), črni kruh (1)

19. 03. 2024

Sirova štručka (1,7), kuhan pršut (svinjina), kisle kumarice, čaj

Sadni krožnik

Kosilo

Piščančja obara z žličniki (1,3), graham kruh (1), zavitek z višnajmi in skuto (1,3,7)

Malica

Jabolko (IK), polnozrnati grisini (1)

20. 03. 2024

Pšenični kosmiči na EKO mleku (1,7), čokoladni posip, čaj

Sadni krožnik

Špinačna juha, telečje kocke v EKO čebulni omaki, njoki (1), mešana solata

Malica

Mandarina, EKO koruzno pecivo (1)

21. 03. 2024

EKO ržen kruh (1), zelenjavni namaz (3), list solate, čaj

Kosilo

Porova juha, losos v smetanovi omaki (4,7), široki rezanci (1), rdeča pesa v solati

Malica

EKO sadna skuta (7), ovseni kruh (1)

22. 03. 2024

Pirin kruh (1), sirni namaz (7), paprika, čaj

Kosilo

Cvetačna juha, čufte (govedina) v paradižnikovi omaki, pire krompir (IK) (7), zelena solata

Malica

EKO hruška, EKO polnozrnati kruh (1)

• Preko dopoldneva imajo otroci na voljo sadno košarico. Za žejo je otrokom na voljo nesladkan čaj.
  • Vsebnost alergenov v posameznih obrokih je navedena skladno z določbami Uredbe EU 1169/2011, ki ureja označevanje živil, jedi lahko vsebujejo alergene tudi v sledovih:
    Žita, ki vsebujejo gluten: pšenica, rž, ječmen, oves, pira, kamut ali njihove križane vrste, in proizvodi iz njih, 2. raki in proizvodi iz njih; 3. jajca in proizvodi iz njih; 4. ribe in proizvodi iz njih; 5. arašidi in proizvodi iz njih; 6. soja in proizvodi iz nje; 7. mleko in mlečni proizvodi (ki vsebujejo laktozo); 8. oreški, in sicer: mandlji, lešniki, orehi, indijski oreščki, ameriški orehi, brazilski oreščki pistacija makadamija ali orehi Queensland ter proizvodi iz njih, 9. listna zelena in proizvodi iz nje; 10. gorčično seme in proizvodi iz njega; 11. sezamovo seme in proizvodi iz njega; 12. žveplov dioksid in sulfiti v koncentraciji več kot 10 mg/kg ali 10 mg/l glede na skupni SO2; 13. volčji bob in proizvodi iz njega; 14. mehkužci in proizvodi iz njih.
  • Informacije o dietnih prilagoditvah lahko dobite pri organizatorki prehrane.
  • Pridružujemo si pravico, da v primeru nepredvidljivih dogodkov spremenimo jedilnik brez predhodnega obvestila. Hvala za razumevanje!