Politika zasebnosti
DEL DOHODNINE ZA SKLAD
VRTCA POD GRADOM

Vrtec, ki je bil muzej

V okviru projekta »Vrtec, ki je bil muzej«, ki je celo leto potekal v skupinah Sončki in Balončki, smo si v Etnografskem muzeju ogledali razstavo Azija sredi Ljubljane – Življenje Skuškove zbirke. Otroci so bili navdušeni nad razstavljenimi predmeti, na nekaterih fotografijah so prepoznali prostore našega vrtca.
Na razstavi je omenjeno tudi sodelovanje z našim vrtcem. Razstavljenih je nekaj risb naših otrok, na kar so otroci še posebej ponosni.

V štiridesetih letih prejšnjega stoletja se je v vilo na Strossmayerjevo 3, kjer domuje naš vrtec, s svojim možem Ivanom Skuškom vselila Tsuneko Kondō-Kawase (preimenovala v Marija Skušek), po rodu Japonka, kjer je živela do svoje smrti 1963. leta. V tem času je v hiši začel delovati tudi vrtec. Zakonca sta s seboj prinesla veliko kitajskih starin, ki sta jih hranila kar v tej vili, kasneje sta zbirko vseh starin podarila državi, leta 1963 je prešla v last Etnografskemu muzeju v Ljubljani.

Sončki in Balončki, vrtec Strossmayerjeva 3

Dostopnost