Delavnica z eksotičnimi živalmi

V skupini Polžkov (2-3 leta) nas je v mesecu novembru obiskal gospod Aleš Abram, ki nam je pripravil naravoslovno delavnico z eksotičnimi živalmi. Namen predstavitve je bil, da se otroci lažje spopadejo s premagovanjem strahov in predsodkov do živali.

Otroke je postopoma seznanjal z živalmi in s tem pripomogel k privzgajanju spoštljivega odnosa do živih bitij.

Najprej nam je predstavil dva ščurka iz Madagaskarja, katera smo opazovali in se ju nežno dotikali.

Nato smo se pobližje seznanili s kuščarjem in ugotovili, da ima zelo hrapavo kožo.

Največ zanimanja so otroci pokazali, ko je g. Aleš na blazino prinesel dve kači (očka in mladička). Otroci so kači opazovali, tipali, božali, najbolj pogumni so si kačo ovili okrog rok in vratu.

Otroke je predstavitev močno motivirala, saj so pri dejavnosti aktivno sodelovali eno uro.

Dejavnost smo nadaljevali z risanjem po doživetju. Svoja občutenja so izrazili z izrazitimi pikami in močnimi črtami.

Zapisali: Branka Preskar in Urška Zlodej