Zabavni eksperimenti

• Vodo
  • Brivsko peno
  • Jedilno barvo

Postopek enostavno pričnete, da prosite otroka, naj nalije vodo v kozarec, približno centimeter od roba.

Počasi in pazljivo dodajte brivsko peno v kozarec. Pazite, da pene ne bo preveč. Pena predstavlja oblak, voda pa ozračje.

Nato v brivsko peno dodajte nekaj kapljic modre jedilne barve.

Teža barvila za hrano se bo začela potiskati skozi kremo za britje in padati skozi vodo, ki je v kozarcu! To bo videti, kot padavine dežja, ki padajo.

2. Magično mleko

• Krožnik
  • 1 kozarec mleka,
  • Detergent za posodo,
  • Jedilno barvo
  • Zobotrebce

Poskus začnete z nalivanjem mleka v krožnik. Mleko naj prekriva dno krožnika.  Nato dodate nekaj kapljic jedilnih barv. Z otroki se pogovarjajte o prelivanju barv v krožniku.

Nato dodajte kapljico detergenta. Hitro se bo pojavila kemična reakcija, ki bo pokazala, kako se barve umikajo zaradi dodanega.

Otrok lahko potem z zobotrebcem  uživa v opazovanju in mešanju barv.

3. Plava ali potone

• Večjo posodo za vodo,
  • Kamne,
  • Listje,
  • Palčke
  • Drugo …

Enostaven in zabaven poskus z materiali, ki jih najdemo v naravi.
V veliko posodo nalijete večjo količino vode. Otrok se z vodo lahko igra in opazuje, kako se težje stvari potopijo, lažje pa plavajo na površju.

4. Igra s škrobom

• Škrob gustin,
  • Voda,
  • Posoda.