Bibe na morju

Z oddelkom prilagojenega programa smo konec maja letovali na Debelem rtiču. Za večino otrok je...

več...
Politika zasebnosti
DEL DOHODNINE ZA SKLAD
VRTCA POD GRADOM

Svetloba in tema v svetlobni sobi

Zimski meseci s kratkimi dnevi in dolgimi nočmi so kot nalašč za raziskovanje svetlobe in teme. Pri Gosenicah smo dobro znali izkoristiti temne in oblačne dneve, ko smo se lahko igrali z lučkami, risali z njimi po steni, se igrali senčno gledališče in raziskovali  ter ustvarjali s svetlobno mizo.

Ob sončnem vremenu smo merili senco se igrali z odsevi in delali »zajčka« z našimi svetlečimi majčkami.

Ugotavljali smo kaj so naravna in kaj umetna svetila in ustvarjali na temo svetlobe v vesolju.

Vsem pa se nam je najbolj vtisnil v spomin obisk svetlobne sobe v Vrtcu Šentvid. Tam smo lahko preizkusili kako vidimo svetlobo različnih barv, opazovali rentgenske slike in sestavili »kostkota«, se igrali z različnimi svetili in odbojnimi elementi različnih barv in oblik, se sprostili v sobi s svetlobno fontano, ustvarjali z barvami, ki svetijo v temi in še vrsto zanimivih stvari. Vse je bilo tako zanimivo, da smo skoraj zamudili avtobus nazaj v vrtec. Ampak Gosenice smo hitre in se ne damo kar tako. V Šentvidu pa pravijo, naj se še oglasimo. Morda pa se bomo res!

   

Dostopnost