JUHU, SNEG JE TU!

Sončki smo bili zelo veseli snega. Takoj, ko je bilo mogoče, smo se odpravili ven. Pokazali sva...

več...
Politika zasebnosti
DEL DOHODNINE ZA SKLAD
VRTCA POD GRADOM

Projekti

V skladu z našo vizijo in dolgoročnimi cilji se vključujemo v različne projekte.

Poudarki iz nekaterih naših uspešnih preteklih projektov:

Pri razvoju in uvajanju novosti, povezanih z razvojno raziskovalnim delom na področju likovnih dejavnosti v vrtcu, ozaveščanjem pomena otrokovega celovitega doživljanja in ustvarjanja, je Zavod RS za šolstvo podelil vrtcu priznanje Blaža Kumerdeje. V projektu smo se v okviru metodologije akcijskega raziskovanja ukvarjali s spreminjanjem vloge odraslega pri ustvarjalnih dejavnostih otrok, proučevali smo načine podpore likovnega razvoja predšolskega otroka.

V projektu z naslovom Z jeziki umetnosti po zakladnici kulturne dediščine, smo se v sodelovanju s Filozofsko fakulteto, Oddelkom za etnologijo in kulturno antropologijo, poglabljali v razumevanje pričevanj kulturne dediščine, s poudarkom na praznovanjih. Izhajali smo iz prepričanja, da kulturna dediščina s svojo bogato čutno in duhovno sporočilnostjo nagovarja k ustvarjanju in iskanju rešitev za upodobitev v kateremkoli mediju, zato otroku lahko predstavlja neponovljivo izkušnjo. Namen projekta je bil spodbujati strokovne delavce vrtca in otroke k spoznavanju kulturne dediščine in pri ustvarjalnem izražanju na različnih področjih umetnosti (glasbene, likovne, plesne dejavnosti).

Dostopnost