Politika zasebnosti
DEL DOHODNINE ZA SKLAD
VRTCA POD GRADOM

Projekt: DNEVI KULTURNE DEDIŠČINE V VRTCU POD GRADOM

V skupini Mravljice in Mucki smo spoznavali kako so živeli dedki, babice, prababice in pradedki. Živimo v moderniziranem času, zato je slovensko ljudsko izročilo postalo dragocena dediščina, ki jo želimo širiti tudi med otroke. Bilo je zanimivo, zabavno in poučno. Tako so otroci spoznavali in primerjali življenje nekoč in danes. Spoznali smo igre, ki so se jih igrali naši dedki in babice, igrače, ki smo si jih izdelali sami, plesali ljudske plese, prepevali pesmi in prebirali ljudske pripovedke. Obiskal nas je lončar, s katerim smo ustvarili lončene posode. S šiviljo smo šivali oblačila za dojenčke ter se seznanili s koraki izdelave oblačil. Ogledali smo si posnetek peke kruha nekoč in se tudi sami preizkusili v tem. Ličkali in »ružili« smo koruzo ter se igrali z nestrukturiranim materialom. S pomočjo staršev in sodelavk smo pripravili razstavo starih predmetov, preko katere smo spoznavali obrti, šege in navade ter vsakdanje pripomočke za delo na polju, v hiši in hlevu.

Maja, Aleksandra, Nastja in Vesna

Dostopnost