Prednosti kolesarjenja

V okviru projekta Trajnostna mobilnost v vrtcu in osnovnih šolah, smo raziskovali, kaj bi bila najbolj prijazna oblika mobilnosti v naši skupini.

Otroci so predlagali kolo, ker jih veliko prihaja v vrtec s kolesom ali pa jih na kolesu pripeljejo starši.

Raziskovali smo naprej in se spraševali, kaj so prednosti kolesarjenja. Ob poslušanju prometa v okolici smo ugotovili, da kolo ne povzroča hrupa. Je manjši od avta in ne potrebuje veliko prostora za parkiranje, kot avto. Kolo ne onesnažuje zraka in je okolju prijazno. Ugotovili pa smo tudi, da se s kolesom razgibamo, se nadihamo svežega zraka in se potem bolje počutimo, smo bolj zdravi. Iz malih glavic so kar deževale ideje, saj to prakticirajo vsak dan.

Potem smo si podrobno ogledali kolo, katere sestavne dele vsebuje, kaj potrebuje, da se pelje, obvezno opremo,…

Kot zanimivost smo si pogledali, kakšna so bila kolesa nekoč in otroške ugotovitve so bile, da podobna današnjim.

Pomerili smo se na kolesarskem poligonu, kjer so se pokazale naše spretnosti, poskrbeli pa smo tudi za varnost.

Naše kolo smo tudi narisali in nastale so neverjetne mojstrovine.

Na koncu smo sklenili, da bomo še več poti opravili s kolesom. Naš novi slogan pa bo: Vsi na kolo, za zdravo telo.

Skupina Žabice iz Vrtca Pod Gradom

Vzgojiteljica: Alenka Zadnikar