Politika zasebnosti
DEL DOHODNINE ZA SKLAD
VRTCA POD GRADOM

Narava je velika učiteljica

Otroci in vrtnarjenje

Na vrt lahko pritegnete otroke vseh starosti, seveda pa bodo različne starostne skupine imele različna pričakovanja in se naučile drugačnih stvari. V prvih letih se otroci z neverjetnim navdušenjem lotijo vsega novega. Njihova radovednost jih žene k raziskovanju, ki ga lahko usmerimo k spoznavanju lepot narave, vendar naj to poteka v čim prijetnejšem okolju, predvsem skozi igro. Malčki so veseli že, če lahko tikajo zemljo, tekajo po vrtu, obirajo slastne pridelke ali naberejo cvetlice za polepšanje doma.

Že pet ali šestletnikom pa na vrtu lahko zaupate večino opravil, seveda pod vašim nadzorom, da rastline ne bodo posajene pregloboko in preveč skupaj ali da ne poplavijo svojih nekaj kvadratnih metrov zemlje. A vselej imejte pred seboj misel, da mora biti tudi zanje vrtnarjenje zabavno. Skupaj z njimi lahko tekmujete, čigava sončnica bo zrasla višje, vzgojite bučo velikanko ter za poživitev vrta spomladi zasejte mavrično gredo.

Spodaj se nahajata dva spletna naslova in nudita ogromno idej za vso družino.

Naj se zabava začne!

Otroci in vrtnarjenje

 

Pripravila: Katarina Blagojević, enota Poljane

Dostopnost