Politika zasebnosti
DEL DOHODNINE ZA SKLAD
VRTCA POD GRADOM

Na kmetiji je lepo…

Otroci iz skupin Sončki in Žabice smo z Ireno, Anjo, Alenko in Mojco na kmetiji Zgornji Zavratnik v Savinjski dolini od 11.4. – 13.4. preživeli tri lepe dni.

Že ob prihodu nas je pričakala malica z domačo skuto in jabolki, ki nam je zelo teknila.

Gospa Simona nas je povabila na ogled kmetije. Nakrmili smo krave in obiskali prašiče. Spoznali smo tudi ponija.

Pot nas je vodila po hribu navzdol do Spodnjega Zavratnika. Ustavili smo se pri ribniku polnem postrvi. Mimo je prišel pastir, ki je iskal izgubljeno ovčko. Naučil nas je, kako se pokliče ovco in nekaj pastirskih iger.

S predicama smo preživeli zanimivo dopoldne. Pokazali sta nam, kako se iz postrižene ovčje dlake izdela volnena nit. Tudi v tem smo se preizkusili. Naše izdelke je gospa Simona prilepila v mape, katere smo odnesli domov.

Od gozdarja smo na mali gozdni učni poti izvedeli, kako ločimo smreko od jelke in da sta bukev in smreka najpogostejši drevesi v naših gozdovih. Pokazal nam je veliko pripomočkov, ob gozdarski hiši smo se preizkusili tudi v žaganju.

Kmečke igre s Tomažem in Tejo so bile zelo zabavne.

Zaplesali smo kar v pižamah in s Tomažem ob spremljavi kitare veselo prepevali. Zjutraj nas je pričakal samopostrežni zajtrk z domačimi dobrotami.

Obiskal nas je pletar Jože in nas učil plesti košare.

Polni nepozabnih doživetij se bomo na kmetijo ZGORNJI ZAVRATNIK  zagotovo še vrnili!

Zapisala Irena Tomšič

Dostopnost