JUHU, POLETJE JE TU!

Letos smo že nestrpno čakali na poletje. V skupini Oblački smo si poletje krajšali z ogledovanjem...

več...
Politika zasebnosti
DEL DOHODNINE ZA SKLAD
VRTCA POD GRADOM

Matematika je igra

Otrok se v vsakodnevnem življenju že zelo zgodaj srečuje z matematiko, saj ima npr. pregled nad svojimi igračami, nad oblačili, različnimi predmeti, ki jih prešteva, primerja, razvršča, prikazuje s simboli, opisuje, se o njih pogovarja …

Otroci pri matematiki uživajo, ko razmišljajo, ugibajo, predvidevajo, spoznavajo in odkrivajo nove rešitve, ki jim pomagajo pri reševanju vsakodnevnih težav. Matematiko tako doživljajo kot uporabno in prijetno.

Zato smo se v mesecu januarju, medtem ko smo nestrpno čakali na sneg, posvetili matematiki in različnim matematičnim dejavnostim.

Dostopnost