Politika zasebnosti
DEL DOHODNINE ZA SKLAD
VRTCA POD GRADOM

Glasba in glasbila

Ker v skupini Pikapolonice na Prulah zelo radi plešemo in pojemo, smo spoznavali različno glasbo in glasbila.

Plesali smo na različne zvrsti glasbe (rock, rock and roll, metal, narodna in klasična glasba) ter risali po doživetju ob taki glasbi.

Da je bil ples bolj zanimiv, smo si izdelali male improvizirane inštrumente iz odpadne embalaže.

Iz majhnih škatel smo izdelali dva inštrumenta.
Otroci so škatlo pobarvali s tempera barvami. Nato smo z olfa nožem naredili na eni strani škatle ob vsaki strani pet ali več zarez, otroci so na to stran zalepili dve leseni palici ter čez zareze zataknili elastiko; tako je nastalo brenkalo. Na drugo stran škatle so prilepili valovito lepenko. Vsak je dobil še eno leseno palčko – in nastalo je strgalo.

Iz tulcev in dveh krogov iz tršega papirja smo izdelali ropotuljice. Otroci so najprej tulec poljubno pobarvali, nato so prilepili en krog ter tulec napolnili z ajdovo kašo, čisto na koncu so prilepili še drug krog. Tako enostavno in zabavno je izdelati svoje inštrumente!

Ampak najbolj zabavno je bilo plesati ob glasbi na grajskem griču!

Pripravili: Tamara Škvorc in Ana Slatinek

Dostopnost