Bibe spomladi

S tremi starejšimi otroki oddelka prilagojenega programa smo od 18.4. do 21.4. letovali na Debelem Rtiču. Kopalismo se v pokritem bazenu Hotela Arija. Dva otroka sta se sprva bala vode, ob koncu letovanja pa sta oba sproščeno uživala v vodi. Na sprehodih smo se nadihali morskega zraka, opazovali smo morje in ladje, metali kamenčke v vodo, družili smo se z otroki prilagojenega programa Vrtca Kolezija, ki so letovali istočasno. Otroci so bili prvič od doma z vrtcem. Vseskozi smo se zavedali, da mora biti ta prva izkušnja otrokom prijetna. Težav zaradi domotožja niso imeli, seveda pa so se razveselili staršev, ko so jih prišli iskat. Trije dnevi letovanja so hitro minili, ostali so nam v lepem spominu.

27.5. smo šli na izlet z ladjico po Ljubljanici. Vkrcali smo se pod Prulskim mostom. Vozičke gibalno oviranih otrok smo na ladjico prenesli, kapitan pa je povedal, da razmišljajo o prilagoditvi za gibalno ovirane. Malo nas je skrbelo, kako se bodo nekateri otroci odzvali ob novi situaciji, čeprav smo se na izlet dobro pripravili. Skrbi so bile odveč. Vsi otroci in odrasli z njimi smo neizmerno uživali. Ladjica je bila rezervirana za nas in tako smo se lahko vsi namestili na sprednjem delu. Prešerne volje smo  opazovali  okolico, mahali mimoidočim. Otroci so klicali račkam, naj se umaknejo, da jih ladjica ne povozi. Navdušeni so bili, ko smo prehiteli počasnejše plovilo. Prepustili smo se pihljanju vetra, zibanju ladjice in vožnja je žal kar prehitro minila. Naslednje dni so otroci spraševali, če se gremo še peljat.

Mojca