Urejanje vrtička

Prvi pomladni dnevi nas vabijo na vrt. Otroci smo zavihali rokave in se lotili dela. Najprej smo...

več...
Politika zasebnosti

ABC IGRALNICA PRI ČEBELICAH

Preko igre in različnih dejavnosti se v predšolskem obdobju intenzivno razvijajo sposobnosti slušnega in vidnega zaznavanja, počasi se poraja pismenost.
Ker nas zadnje leto vrtca že bolj zanimajo črke in številke, smo pri Čebelicah aktivno vključeni v bralni projekt Ciciuhec. Ciciuhci predstavimo svojo knjigo vrstnikom v vrtcu in se tako se učimo samostojnega pripovedovanja in poslušanja. Spoznavamo črke in jih prepisujemo na list, črke oblikujemo s plastelinom ali celo s telesom- gibalna abeceda. V likovnem kotičku imamo brivsko peno, da rišemo in pišemo po mizi, pretresamo in presipamo drobni material, sestavljamo in rišemo vzorce, režemo s škarjami in se igramo besedne igre. Naučili smo se nekaj novih pesmi in deklamacij, radi iščemo rime in prve črke družinskih imen ali najljubših prijateljev. Tudi igralnico smo okrasili z črkami iz papirja.

Januar 2022
Pripravili: Neda Cuder in Eva Keber

Dostopnost