Politika zasebnosti
DEL DOHODNINE ZA SKLAD
VRTCA POD GRADOM

Z zmajčkom na potep po Ljubljani

V letošnjem šolskem letu smo z otroki izvajali projekt Z zmajčkom na potep po Ljubljani s ciljem spoznavanja ožjega družbenega in kulturnega okolja.
Otroci so najprej s pomočjo legend, knjig, fotografij in zemljevidov spoznavali svoje bližnje okolje in njegove znamenitosti. Opravili smo nekaj daljših sprehodov po središču mesta in si med potjo ogledali značilnosti našega bližnjega okolja (Zmajski most, Tromostovje, Ljubljanski Grad, tržnico, Prešernov spomenik, Mestno hišo…)
Opazovali smo, kje ležijo druge stavbe glede na vrtec in izdelali maketo okolice vrtca.

Maskota zmajček – simbol mesta Ljubljana – pa je tudi otroke in starše povabil na ogled znamenitosti Ljubljane. Fotografijo znamenitosti, ki so jo obiskali ter vtise so otroci predstavili vrstnikom. Starši in otroci so tako skupaj sodelovali pri ustvarjanju zbirke ljubljanskih znamenitosti. Odziv je bil zelo velik, nastali so krasni izdelki opremljeni z risbicami, fotografijami in komentarji otrok.

Pripravili: Tia in Barbara

Dostopnost