Politika varstva osebnih podatkov

Kaj se dogaja?

OBISK CUKRARNE

V letošnjem šolskem letu je v naši skupini prednostna naloga s področja družbe. Poudarek je na spoznavanju kulturne in arhitekturne dediščine mesta Ljubljane. V bližini našega vrtca stoji stavba Cukrarna, ki je posebna zaradi večplastne stavbne in literarne zgodovine...

več...

»Zajtrk s sadjem – super dan!«

Tako se glasi slogan letošnjega Tradicionalnega slovenskega zajtrka. Posladkali smo se z medom, maslom, kruhom, suhim sadjem, jabolki in mlekom. Ves teden smo posvetili čebelam. S tempera barvami smo risali čebele. Razvrščali čebele glede na velikost obrisa na igralni...

več...

MOJA POŠAST

V skupini Kapljice se že nekaj časa urimo v toaletnem treningu, skrbimo tudi za ustno higieno in vsako jutro ter pred spanjem umivamo zobe. Ugotovili pa smo, da si jih tudi pošasti umivajo. Fotografije Moja pošast si lahko ogledate v galeriji. Zapisali: Urška in...

več...

Gledališče pri Kapljicah

Dobrodošli v gledališču. V mesecu oktobru se je naša igralnica spremenila v čisto pravo gledališče. Ogledali smo si tri predstave. Uživali smo ob spremljanju predstave Razbita buča. Obiskala sta nas tudi Ježek in veverica… … in Zelo lačna gosenica. Pripravili: Mateja...

več...

JESEN PRI PIKAH

Vzela slikarka je čopi in barve, pa je pobarvala vse naokrog, listje z rumeno, oranžno in rdečo rjavo zdaj barva še polje in log. (jesen) Narava nas je obdarila s svojimi jesenskimi plodovi, ki smo jih izkoristili pri različnih dejavnostih. S kostanji smo spoznavali...

več...

Bibe je obiskala tetka Jesen

Lepega dne v oktobru, ko je listje že začelo rjaveti in je bilo naše igrišče polno kostanja, je na naša vrata potrkala tetka Jesen s svojim jesensko okrašenim klobukom. Prinesla nam je polno košaro jesenskih plodov, katere smo sprva še malce nezaupljivo prijemali,...

več...

ŠKRATKI, MOJI PRIJATELJI

(Tridnevno bivanje v Gozdu Martuljek, 13.-15.10.2021) Skupini Lunice in Pingvini iz enote Stara Ljubljana smo se v mesecu oktobru odpravili na tridnevno bivanje v Gozd Martuljek, kjer smo bivali v hotelu Rute. Prečudovito jesensko vreme nam je omogočalo bivanje ter...

več...

Obisk gasilskega društva Trnovo

V oktobru, mesecu požarne varnosti, smo obiskali gasilsko društvo Trnovo. Prijazni gasilci so nam pokazali njihove avtomobile, tovornjake, reševalni čoln in opremo. Z zanimanjem smo opazovali kaj vse je skrito v notranjosti gasilskih avtomobilov in poslušali kako in...

več...

Klobučki na kmetiji Zgornji Zavratnik

Skupina Klobučki smo tri dni preživeli na kmetiji. Ker so bili dnevi sončni, smo še bolj uživali ob poslušanju zgodbic pastirja sredi pašnikov. Preizkusili smo se tudi v štafetnih igrah, igrah z žogo in merili moči v vlečenju vrvi. Z gozdarjem smo se sprehodili po...

več...

POZDRAV JESENI!

Kdo listje prebarva? Kje veter prespi? Kdo slano napravi? Kam megla zbeži? Kdo žene v goricah Klopotec lesen? Kaj vse bo na mizo prinesla jesen? Sprašuje jo dete, ker dedek ne ve, zakaj mu prinesla je sive lase? (Feri Lainšček) Strokovne delavke vrtca, Poljanska...

več...
Dostopnost