TEDEN MOBILNOSTI

16. 9. 2021 – 22. 9. 2021

V enoti Praprotnikova 2 smo vse skupine sodelovale pri tednu mobilnosti. V prvi starostni skupini smo prepevali pesmi Moj rdeči avto in Tu, tu, tu po cesti ter prebirali knjige na to tematiko. Igrali smo se s prevoznimi sredstvi (avtomobili, motorji, tovornjaki, vlaki, traktorji, letali, ladjami,…) ter vlečnimi igračami. Na terasi so se otroci vozili s poganjalci in tricikli. Hodili smo na krajše sprehode in opazovali promet v naši okolici.
V drugi starostni skupini smo se pogovarjali o prometu, o vrstah prometa, o prometnih znakih, o tem kako smo prišli v vrtec ter spodbujali prihod v vrtec s kolesom ali peš. Slike prometnih vozil smo razvrščali glede na vrsto, likovno ustvarjali, barvali, strigli in lepili. Igrali smo se igro Potovanje z vlakom. Na igrišču smo se vozili s skiroji in kolesi. Na sprehodih smo hodili po pločniku, opazovali, poslušali in prepoznavali zvoke cestnega prometa ter spoznavali in obnavljali prometne znake. Izvedli smo prometni poligon z rolkami, z upoštevanjem prometnih znakov. Pridružili smo se tudi projektu Živim ples, Diham ples, 2021. Z ekipo učiteljev Plesne šole Kazina smo zaplesali na zaključnem dogodku na daljavo. Dva oddelka sta se udeležila tega projekta preko multimedijske povezave. Sodelovali smo v likovnem natečaju Evropskega tedna mobilnosti. Nekaj naših izdelkov so razstavili v Mestni hiši, kjer smo se jih tudi ogledali.

Strokovne delavke enote Praprotnikova 2