Tačke pomagačke

V skupini Ptički iz Vrtca Pod Gradom, smo imeli poseben obisk. Lahko bi rekli zelo kosmat. Obiskal nas je terapevtski kuža Oli. Seveda ni prišel sam, pripeljala ga je vodnica Jana. K razmišljanju o Oliju nas je spodbudila z ugankami. Pokazala nam je torto. Le  kaj ima torta skupnega z Olijem?  O, pa ima! Otroci so prešteli svečke na torti. Takoj so ugotovili, da so štiri. Prav toliko nog ima Oli. Skupaj smo jih prešteli. Oli nam jih je z veseljem pokazal.

Oli se je sprehodil med nami in nam dovolil, da ga pobožamo.

Ugotovili smo, da kužki znajo plavati. Jana je rekla, da Oli zelo dobro plava. To smo tudi  videli na fotografiji. Oli pa uživa tudi na snegu.

Jana je s seboj prinesla Olijevo vrečko, v kateri so se skrivali njegovi pripomočki. Všeč nam je bil čarobni krožnik, ki se lahko spremeni v posodo za vodo. V plastični posodici pa so bili priboljški za Olija, ki jih dobi za nagrado, ko opravi določeno nalogo.

Olijeva vrečka je potovala od otroka do otroka. Vsak predmet smo preizkusili. Zofia je Oliju umila zobe.

S posebno rokavico je Hari Olija počesal.
Tobija je izvlekel rumeno rutico in jo nadel Oliju. Rumena rutica pomeni, da kužku ni do družbe in da ne želi, da se ga dotikamo.

Pozimi pa pasje tačke namažemo s posebno kremo, ki ščiti Olija pred mrazom. Oliju je tačke namazala Lana. Jana nam je povedala, da je Oli pravi požerušček. Kremo kar se da hitro, poliže s tačk. Ti, ti, Oli!  V vrečki pa je bil tudi povoj, če si kuža poškoduje tačko. Taja je Oliju povila taco, Oli pa je pridno igral bolnika.

Kužki morajo tako kot otroci na cepljenje, in Ema mu je za hec dala injekcijo.
Ko gre Oli na sprehod , mu Jana nadene povodec. Tokrat ga je nadel Julijan in ga odpeljal na sprehod po naši igralnici.

Oli  se najraje igra z Jano. Stopil je na njene noge in skupaj sta korakala po sobi.
Beno je Oliju nadel nagobčnik, ki ga kužki dobijo, ko gredo z vodnikom na avtobus.

Vemo, da kužki kakajo in njihov kakec mora vodnik kužka pospraviti. Jana je prinesla glinen kakec, katerega je Andreja pobrala z vrečko. Oli je prijazno pozdravil Iva.

Na koncu je Oli pospravil svoje igračke v škatlo, tako kot jih pospravijo Ptički v ptičarski skupini.  In se še sam »pospravil« v škatlo!

Hvala, Oliju in Jani Miklič za prijetno druženje.

Barbara Bertoncelj Fekonja, Ana Slatinek, Anica Vačovnik