JUHU, POLETJE JE TU!

Letos smo že nestrpno čakali na poletje. V skupini Oblački smo si poletje krajšali z ogledovanjem...

več...
Politika zasebnosti
DEL DOHODNINE ZA SKLAD
VRTCA POD GRADOM

Sneg in led pri Metuljih

Končno je zapadel sneg. V tem obdobju smo se večkrat odpravili na vrtčevsko igrišče, kjer smo izvajali naravne oblike gibanja na snegu. Na igrišču imamo tudi klančino po kateri so se otroci lahko sankali in spuščali z lopatkami.

V dneh, ko je bila prepoved bivanja na prostem zaradi onesnaženosti zraka, sva sneg prinesli v igralnico. Večjo količino smo imeli v vodnem kotičku. Otroci so se igrali z njim, ga oblikovali, dodali pa sva jim tudi različne posode in žlice. Ponudili sva jim tudi individualno igro s snegom na taktilnem pladnju.

Otrokom sva pripravili tudi poskuse z ledom. V led sva dali različne manjše igrače. Otroci so nato v vodnem kotičku opazovali taljenje ledu. Led smo tudi obarvali in otroci so z njim risali, ter opazovali taljenje in puščanje sledi. V vodnem kotičku smo opazovali tudi plovnost in taljenje ledu.

Ajda Šimnic

Dostopnost