JUHU, POLETJE JE TU!

Letos smo že nestrpno čakali na poletje. V skupini Oblački smo si poletje krajšali z ogledovanjem...

več...
Politika zasebnosti
DEL DOHODNINE ZA SKLAD
VRTCA POD GRADOM

Projekti

V skladu z našo vizijo in dolgoročnimi cilji se vključujemo v različne projekte.

Poudarki iz nekaterih naših uspešnih preteklih projektov:

Pri razvoju in uvajanju novosti, povezanih z razvojno raziskovalnim delom na področju likovnih dejavnosti v vrtcu, ozaveščanjem pomena otrokovega celovitega doživljanja in ustvarjanja, je Zavod RS za šolstvo podelil vrtcu priznanje Blaža Kumerdeje. V projektu smo se v okviru metodologije akcijskega raziskovanja ukvarjali s spreminjanjem vloge odraslega pri ustvarjalnih dejavnostih otrok, proučevali smo načine podpore likovnega razvoja predšolskega otroka.

V projektu z naslovom Z jeziki umetnosti po zakladnici kulturne dediščine, smo se v sodelovanju s Filozofsko fakulteto, Oddelkom za etnologijo in kulturno antropologijo, poglabljali v razumevanje pričevanj kulturne dediščine, s poudarkom na praznovanjih. Izhajali smo iz prepričanja, da kulturna dediščina s svojo bogato čutno in duhovno sporočilnostjo nagovarja k ustvarjanju in iskanju rešitev za upodobitev v kateremkoli mediju, zato otroku lahko predstavlja neponovljivo izkušnjo. Namen projekta je bil spodbujati strokovne delavce vrtca in otroke k spoznavanju kulturne dediščine in pri ustvarjalnem izražanju na različnih področjih umetnosti (glasbene, likovne, plesne dejavnosti).

Dostopnost