JUHU, POLETJE JE TU!

Letos smo že nestrpno čakali na poletje. V skupini Oblački smo si poletje krajšali z ogledovanjem...

več...
Politika zasebnosti
DEL DOHODNINE ZA SKLAD
VRTCA POD GRADOM

PROJEKT API VRTEC

Čebelica leti z neba,
leti leti vse niže,
vse niže in vse bliže,
čebelica leti z neba.
(Oton Župančič)

S petjem in pustnim rajanjem smo otroci iz skupine Čebelice pregnali zimo in komaj čakamo nov letni čas. Radi smo zunaj, še raje pa se potepamo v bližnji okolici našega vrtca. Čez cesto zavijemo navkreber na grajski grič, lahko se sprehajamo ob nabrežju reke Ljubljanice do Špice. Kadar imamo vprašanja o naravi, se sprehodimo do Botaničnega vrta.
V sklopu projekta API vrtec načrtujemo in izvajamo aktivnosti na temo čebele kranjske sivke, čebeljih pridelkov, opraševalcev, biotske raznolikosti in varstva okolja, zdravega načina življenja in prehranjevanja ter hortikulture.
Trenutno raziskujemo, kje so čebele pozimi in zakaj so čebele v naravi zelo pomembne. Opazujemo spremembe v naravi in opazili smo že prve spomladanske cvetlice. Vemo, da brez opraševanja cvetlic, ne bi mogli uživati sladke hruške in sočnega jabolka.
Čebelice komaj čakamo nova raziskovanja, ki nam jih bo prinesla pomlad. Dokler čebelice ne priletijo iz panjev, bomo spoznavali čebeljo družino in nastanek medu.

Februar 2021
Pripravili: Neda Cuder in Eva Keber

Dostopnost