JUHU, POLETJE JE TU!

Letos smo že nestrpno čakali na poletje. V skupini Oblački smo si poletje krajšali z ogledovanjem...

več...
Politika zasebnosti
DEL DOHODNINE ZA SKLAD
VRTCA POD GRADOM

Pravljice na obisku

Ker nam babica ZIMA še ni poslala obilnejšega snega in ker je nastopil zimski čas, smo si zimo v skupini Zvezdic pričarali kar v igralnici.

Ob ruski ljudski pravljici Babica Zima smo spoznavali, kako je babica Zima pomagala prezeblim živalim.

Živali so se oglasile pri babici Zimi, ker jih je zeblo v ušesa, trebuščke in tačke. Babica jim je spletla tople kožuščke in jih tako ogrela. Ko pa je babica Zima odšla, smo izdelali lutke živali, ki so še malo ostale pri nas in mi smo skrbeli z njih. Nekateri otroci so se postavili v vlogo babice, pripravljali so plaščke za živali, drugi pa so jih pokrivali in se igrali z njimi.

Konec tedna pa so se živali poslovile od nas in odšle nazaj v gozd k babici Zimi.

V skupini Pikapolonice smo strokovne delavke otrokom pripravile lutkovno predstavo po ukrajinski zgodbi Rokavička. Posnemali smo gibanje in oglašanje posameznih živali, izdelali rokavico iz papirja in tkanine, prepevali pesmi o zimi in živalih iz zgodbe. Bivali in igrali smo se na terasi, svoje gibalne spretnosti pa smo urili tudi na poligonu iz blazin.

  

Dostopnost