Bibe na morju

Z oddelkom prilagojenega programa smo konec maja letovali na Debelem rtiču. Za večino otrok je...

več...
Politika zasebnosti
DEL DOHODNINE ZA SKLAD
VRTCA POD GRADOM

Poletje na enoti Prule

Kot vsako leto, smo tudi to poletje na enoti Prule preživeli štiri počitniške tedne. Očaralo nas je veliko, senčnato igrišče in navdušile čisto drugačne igrače v igralnici. Tako mlajše kot predšolske skupine smo se pogosto odpravile na sprehod proti Špici in Botaničnemu vrtu. Opazovali smo nutrije, ki so vzele korenček iz roke in račke na Ljubljanici. V Botaničnemu vrtu pa smo se seznanili z mnogimi rastlinami, ki so pritegnile našo pozornost in se igrali v čarobnem gozdu.

Z vzgojiteljicami smo pogosto prepevali “Na planincah sončece sije”, na radiu pa smo najraje poslušali pesem “Mi gremo pa na morje”. Igrali smo se tudi na vrtčevskih terasah, kjer smo se vozili s poganjalci, se vozili po toboganu in igrali ž žogami. Čeprav nam je bilo zelo lepo in smo tu preživeli še eno super poletje, smo se ob povratku v enoto Stara Ljubljana – Grad vsi razveselili naše stare igralnice in poznanega okolja.

Žabice pa so o bivanju na Prulah napisale celo pesmico:

Na Prulah smo se fino imeli

Na Prulah smo se fino imeli,
z vsemi smo se razumeli.
Spoznali mnogo smo ljudi,
obzorja si razširili.
Igrišče smo raziskovali
in se tudi poigrali.
S poganjalci po terasi
vozili smo kot pravi Asi.
Tudi na sprehod smo odšli,
ob Ljubljanci proti Špici.
Tam smo nutrije opazovali,
prav nič se jih nismo bali.
Zdaj smo spet v Star Ljubljan’,
kjer nam je pa najbolj fajn.


Kolektiv enote Stara Ljubljana – Grad

Dostopnost