JUHU, POLETJE JE TU!

Letos smo že nestrpno čakali na poletje. V skupini Oblački smo si poletje krajšali z ogledovanjem...

več...
Politika zasebnosti
DEL DOHODNINE ZA SKLAD
VRTCA POD GRADOM

Ples pri Sončkih z Nevo

Vsak teden komaj čakamo, da zaplešemo s plesno pedagoginjo Nevo Kralj. Otroci se seznanjajo s prvimi plesnimi koraki in spoznavajo ljubezen do ustvarjanja z gibanjem.
Preko plesnih metod sproščajo psihofizične napetosti, doživljajo zadovoljstvo in občutek uspešnosti.
Razvijajo zavest o pripadnosti skupini, izražajo svoja čustva in občutja ter navezujejo stike z vsemi otroki, razvijajo vztrajnost. Preko plesne dejavnosti lažje vzpostavljajo tesen stik s posameznikom.
Pridobivajo veščine sodelovanja, medsebojne pomoči in strpnosti, kar vpliva na medsebojne odnose vseh otrok v skupini. Izražajo svoja počutja, raziskujejo različne vrste gibanja, spoznavajo same sebe in svoje vrstnike, kar vpliva na njihovo samopodobo. Otroci preko giba in plesa raziskujejo sebe in svet.

Zapisala: Irena Tomšič

Dostopnost