Bibe na morju

Z oddelkom prilagojenega programa smo konec maja letovali na Debelem rtiču. Za večino otrok je...

več...
Politika zasebnosti
DEL DOHODNINE ZA SKLAD
VRTCA POD GRADOM

Kdo je na kocki s slikami?

S pomočjo te dejavnosti otrok na fotografijah prepoznava in poimenuje družinske člane. Dejavnost mu omogoča spoznavanje samega sebe ter razvija pripadnost družini. Otrok pomaga pri lepljenju fotografij na kocko ter s tem razvija finomotorične spretnosti, socialni, čustveni in jezikovni razvoj.

Dejavnost je primerna za vse starosti otrok. Izdelek je lahko tudi lepo darilo.

 

Za  izvajanje dejavnosti izdelajte kocko s slikami:

➤ Izrežite plašč kocke, prepognite robove in sestavite kocko.

➤ Priskrbite fotografijo otroka in ostalih družinskih članov (otroka in ostale družinske člane, mamo, očeta, sestro ipd., in fotografije natisnite). Če nimate možnosti priskrbeti fotografij družinskih članov, lahko otrok na vsako ploskev kocke nariše po enega člana družine ali predmete, ki so mu ljubi.

➤ Izrežite fotografijo otroka in družinskih članov v taki velikost, da se bodo prilegale posameznim ploskvam kocke.

➤ Na eno ploskev kocke nalepite fotografijo otroka, na ostalih pet ploskev pa preostale fotografije.

 

Primer izvajanja dejavnosti:

➤ Z otrokom sedite na tla in se igrajte tako, da ugotavljate imena oseb, ki so na kocki. Na primer vprašajte ga, čigava fotografija je na kocki, se pogovarjajte o osebi, predmetu in zakaj mu je všeč.

 

Nadgradnja dejavnosti

Slike prekrijte s prozorno folijo, da bo kocka obstojnejša. Fotografije oseb lahko nadomestite z različnimi materiali (gladko, grobo, ipd.), lahko imate matematično dejavnost in jo povežete tudi z gibalno dejavnostjo (narišete številke, pike,… in delate poskoke, počepe, korake, ipd.)

 

 

Prispevek pripravila: Katarina Blagojević, enota Poljane

Dostopnost