JUHU, POLETJE JE TU!

Letos smo že nestrpno čakali na poletje. V skupini Oblački smo si poletje krajšali z ogledovanjem...

več...
Politika zasebnosti
DEL DOHODNINE ZA SKLAD
VRTCA POD GRADOM

Dr. France Prešeren

Mesec februar smo v skupini Metulji posvetili knjigi. Z otroki smo se osredotočili na pesmi za otroke, ki jih je napisal dr. France Prešeren. Spoznali smo Povodnega moža, Pesem od Lepe Vide in Turjaško Rozamundo.

Zgodbo o Urški in Povodnem možu otroci že poznajo. Ob sprehodih v okolici vrtca, kadar gremo ob reki Ljubljanici, obnovimo osnovno nit zgodbe. Otroci vedo, da je reka Ljubljanica, da sta v njo odplesala Povodni mož in Urška, ki sta živela v mestu Ljubljana in se spoznala na plesu.

Pesem od Lepe Vide so otroci slišali prvič. Zgodba je zelo žalostna, zato smo se odločili, da ji napišemo nov konec.

Spoznali smo tudi zgodbo o Turjaški Rozamundi. Otroci so zgodbo pripovedovali in obnavljali ob ilustracijah, ki smo jih nalepili na steno v igralnici.

V tem mesecu smo otroke tudi spodbujale, da so v vrtec prinašali svoje knjige. Kdor je želel, je lahko svojo knjigo tudi predstavil otrokom. Za svoj pogum in trud je dobil štampiljko na roko in na velik plakat ob svojo sliko.

Dostopnost