JUHU, SNEG JE TU!

Sončki smo bili zelo veseli snega. Takoj, ko je bilo mogoče, smo se odpravili ven. Pokazali sva...

več...
Politika zasebnosti
DEL DOHODNINE ZA SKLAD
VRTCA POD GRADOM

Teden mobilnosti

Namen tedna mobilnosti je spodbujanje otrok in staršev, da v vrtec prihajajo in iz vrtca odhajajo na čim bolj trajnostne načine: peš, s kolesom, skirojem, poganjalcem itd. Otroci so z grafičnim prikazom beležili na kakšen način so prišli v vrtec.

Otroci so se udeležili množičnega teka na 200 metrov,

sodelovali na plesnem dogodku Diham ples na Kongresnem trgu,

spoznavali prometne znake in jih iskali v bližnji okolici. Ogledali so si križišča in znamenitosti mesta z vlakom Urbanom.

Likovno so upodabljali vozila,

se igrali igro semafor, prepevali pesem Kolesarska in druge pesmi na temo vozil. Na igrišču so se peljali z različnimi vozili, si postavljali prometne znake in plesali rajalne igre. Otroci so pri dejavnostih sodelovali in doma spodbudili svoje starše k razmišljanju o zdravi, trajnostni mobilnosti.

Enota Strossmayerjeva

Dostopnost