Mojca Pokrajculja

V knjižnici našega vrtca so otroci našli knjigo Mojca Pokrajculja. Najprej smo jo prebrali, nato pa prisluhnili še zvočnemu zapisu.
Na magnetni tabli so bile pripravljane ilustracije iz pravljice. Otroci so jih razvrščali glede na časovno zaporedje.

Vsak otrok je izdelal Mojčin piskrček in lutke. Z njimi so pripravili lutkovno igro.

Preko družabne igre so otroci iskali predmete iz pravljice in izločili tiste, ki jih v pravljici ni.
Ob vsebini pravljice smo spoznavali različne poklice: šivilja, krojač, mesar, drvar in čevljar. Ker je v bližini vrtca čevljar, smo ga obiskali. Pokazal nam svojo delavnico in čevljarska orodja.

Ob zaključku smo vsebino pravljice prenesli na papir. Nastala so prava umetniška dela.
Pripravili: Mateja in Tanja