Politika zasebnosti
DEL DOHODNINE ZA SKLAD
VRTCA POD GRADOM

Jesen pri Metuljčkih

V jesenskem času smo otroci in strokovne delavke skupine Metuljčki veliko časa preživeli v zunanjem okolju vrtca. Poleg bivanja na vrtčevskem igrišču, kjer smo pometali listje in ga s samokolnico vozili na kompost, smo se podajali na sprehode na Ljubljanski grad in se igrali v gozdičku oz. na jasi v gozdu. Debla dreves in korenine so nam ponujali izzive pri premagovanju ovir ter raziskovanju. Nabirali smo kostanj, listje, manjše vejice in ostale naravne materiale, ki so se otrokom zdeli zanimivi. K sodelovanju smo povabili tudi starše, in sicer s prinašanjem jesenskih plodov v vrtec. Plodove smo si ogledali, se pogovorili o njihovi uporabnosti ter jih uporabili pri dejavnostih v skupini. Plodove smo težkali v roki in primerjali njihovo težo ter jih razvrščali glede na velikost. Najbolj vztrajni smo bili pri obiranju zrn iz koruznega storža. Ogledali smo si lutkovno predstavo Razbita buča ter se s pomočjo lutk vživeli v like ter ob tem pripovedovali zgodbo. Spoznali smo dve novi pesmici in sicer, Kostanjček zaspanček in Jesenska (M. Voglar).

Dostopnost