JUHU, POLETJE JE TU!

Letos smo že nestrpno čakali na poletje. V skupini Oblački smo si poletje krajšali z ogledovanjem...

več...
Politika zasebnosti
DEL DOHODNINE ZA SKLAD
VRTCA POD GRADOM

GASILCI NA OBISKU

V sredo 8.11.2023 so nas v Vrtcu Pod Gradom – enota Prule, obiskali Gasilci prostovoljnega gasilskega društva Ljubljana Mesto. Gasilci so otrokom prvega starostnega obdobja pokazali opremo, ki jo vsebuje gasilski tovornjak, predstavili intervencijska oblačila gasilcev, prižgali pa so tudi gasilsko sireno in luči. Otroci so spoznali tudi delovanje gasilnega aparata. Za otroke drugega starostnega obdobja pa so gasilci pripravili vajo – ciljanje pločevinke – zbijanje tarče z vedrovko oz. brentačo. Da bi se otrokom poklic gasilca približal, so si nekateri otroci nadeli tudi gasilsko čelado. Otroci so spoznali poklic gasilca in kako pomembno vlogo imajo. Za konec so gasilci speli cevi, odprli ventile in spustili vodo – izpraznili rezervar, nato pa smo skupaj pospravili vso opremo.

Dostopnost